Marseillská mýdla a jejich využití

Pokud tušíte, že název mýdla prozrazuje jeho původ, nemýlíte se. Výroba mýdla má ve Francii dlouhodobou tradici. Město Marseille bylo důležitým centrem výroby mýdel v Středozemí. Marseillská mýdla se podle původní nezměněné receptury vyrábějí už od 16. století. Pojďme si o mýdlech z Marseille a využití této přírodní kosmetiky říct víc.

 

 

 300_300_productGfx_a0860dc02bc7bcdd56859df47d95dae2

Vyzkoušejte svěží vůni Marseillského mýdla Marine koupíte ZDE

Marseillská mýdla - kosmetika s historií

V historii výroby mýdel má město Marseille významné místo. Marseillská metoda se vyznačuje tím, že:

  • používá kvalitní oleje s nízkou kyselostí
  • výroba zahrnuje 4 velmi specifické fáze
  • dovoluje mýdlo zahušťovat a čistit

Samotné mýdlo vzniká ve fázi, kterou nazýváme zmýdelnění, kdy v procesu vaření mýdla dochází k chemické reakci, kterou tvoří směsi rostlinných olejů nebo tuků a sody nebo jiných alkalických látek.

Jeho složení je velmi jednoduché. Základem je vždy olivový olej s nízkou kyselostí. Až 72% obsahu mýdla tvoří právě olej. I právě proto, je toto mýdlo často doporučené dermatology, a to například na léčbu ekzému, akné, přecitlivělé pokožky či lupénky.

 300_300_productGfx_82af16532c4024c75ac20cdb5599be61

Romanticky květinové Marseillské mýdlo Konvalinka koupíte ZDE

Marseillské mýdlo je specifické tím, že je to čistě přírodní produkt, který vzniká na 100% neutrální bázi. Tato mýdla jsou nejen antiseptické, ekonomické, ale i ekologické, hypoalergenní a neparfémované. Jak vůně se při jejich výrobě používají esenciální oleje nebo květiny.

V naší nabídce najdete mýdla Le Chatelard a mýdla Savons (Foufor). 

Tato mýdla jsou známé i tím, že mají široké spektrum využití. Ptáte se, jestli ho potřebujete i vy? Přečtěte si naše tipy, které popisují praktické využití této přírodní kosmetiky a určitě na vaši otázku najdete odpověď.

Způsoby, jak využívat marseillská mýdla

Jak jsme psali výše, marseillská mýdla patří mezi nejlepší produkty, co se týče péče o pokožku. Díky svému pH 9,5 zanechávají pokožku hebkou. Můžete je použít na mytí obličeje, ale i celého těla. Rovněž jsou ideální pro čištění citlivých kůží, čištění drobných ran a odstraňování skvrn. Mohou se použít také místo pěny na holení. 

300_300_productGfx_8d72a4fc0d69fcf76b6591f4a4b5c4fc

Jemně peelingové Marseillské mýdlo Pomerančový květ + Zelený čaj koupíte ZDE

Jsou rovněž všestranným pomocníkem v domácnosti. Můžete je použít na odstraňování skvrn. Poradí si se skvrnami od krve, ovoce i inkoustu. Mýdlo naneste na skvrnu namočenou ve vodě, nechte odstát 20-30 minut, pak prádlo buď přeperte v rukách nebo v pračce. Skvrna bude pryč.

Jsou také skvělým prostředkem na úklid. Můžete je použít jako univerzální prostředek na čištění podlah, nábytku či obkladaček. Rozpusťte trochu mýdla ve vodě a hurá do práce!

Pomohou vám i při odpuzování molů. Pokud se moli nastěhují do vašeho šatníku, mezi oblečení položte kousky mýdla. Mole budou pryč. 

Marseillská mýdla mají všestranné využití nejen v kosmetice, ale i v domácnosti.

Vyzkoušejte jedno z těchto mýdel a budete spokojená vy, vaše pleť, i vaše domácnost.